Правильне спілкування дітей і батьків
Способи ефективного спілкування, які допоможуть дитині розкритись і довіритись батькам
Спілкування – це передача інформації від однієї людини до іншої. Комунікація (спілкування) може бути вербальною, наприклад, коли одна людина розмовляє з іншою, або невербальною, наприклад, коли люди бачать похмуре обличчя чоловіка, його міміка сигналізує їм те, що він сердиться. Комунікація також може бути позитивною або негативною, ефективною чи неефективною.
Як покращити контакт зі своєю дитиною
Десять порад батькам, які допоможуть їм покращити взаєморозуміння й контакт з дитиною
Всі батьки відчувають ступінь близькості зі своїм сином чи донькою. У сучасному емоційному світі все більше й більше набуває поширення такий термін, як «співналаштованість», який і визначає цей зв'язок. Співналаштованість означає, що ви намагаєтесь реагувати на емоційні потреби своєї дитини, в результаті чого вона відчуває, що її розуміють і цінують.
Читати далі...
Значення позитиву у спілкуванні з дітьми
Значення повноцінного спілкування з дітьми для їх гармонійного розвитку
Яке співвідношення позитивних, підбадьорливих слів, які ви кажете своїм дітям, і незадоволень, наказів, критичних зауважень, попереджень і висловлювань, які спантеличують? Найчастіше частка негативу значно більше. Величезна кількість дітей стверджують: щоденний негатив є основою їхнього спілкування з батьками.
Грубі помилки батьків у розмові з дітьми
Ефективні та неефективні приклади спілкування батьків зі своїми маленькими дітьми
Знайте: ваші слова можуть вплинути на роботу мозку вашого малюка. Тому навчіться використовувати правильні формулювання.
Виховання – одне з найбільш непростих, але значущих життєвих завдань для батьків. На жаль, народна мудрість і хибні уявлення про правильний підхід до виховання можуть призвести до неефективного спілкування й боротьби за владу в сім'ї.
Читати далі...
Читати далі...
Читати далі...
Читати далі...
Як правильно спілкуватися з дитиною під час конфлікту
Поради батькам про те, як себе вести й висловлюватися в умовах конфлікту з дитиною
У кожній родині в той чи інший момент виникають конфлікти. І хоч вони і здатні серйозно засмутити, але не повинні бути по-справжньому руйнівними. Є багато різних способів, до яких батьки можуть вдатися, щоби плавно пройти через конфлікт і провести через нього свою дитину, зберігаючи при цьому відкритими канали комунікативного зв'язку з нею. Ось кілька порад.
Читати далі...
Що здатне зруйнувати мотивацію дитини
Приховані та явні руйнівники мотивації дітей, їхні прояви та як їх уникнути
Мотивація. Спонукання до дії. Причини, за яких ми докладаємо зусилля, долаємо труднощі, прагнемо до того, що нас приваблює. Про мотивацію в житті дорослих написано багато книг. Мотивація є однією з головних турбот керівників, які відповідають за роботу підлеглих. Без неї неможливі успіх і розвиток підприємства. З неї починається будь-яка дія. Відомо, що мотивація має вирішальне значення у зрілому віці. Ну а в житті дітей?
Читати далі...
П’ять секретів спілкування з підлітками
Поради батькам про те, як зрозуміти підлітка та сприяти його особистісному розвитку
Чи знайома вам така ситуація? Зранку ваш син (підліток) надовго зачиняється у ванній кімнаті, і це в той час, коли ви поспішаєте на роботу. Ви думаєте: «Як я змогла виховати таку неохайну дитину: вона проявляє до мене справжню неуважність!». Тим часом у ванній кімнаті ваш син схвильовано дивиться на своє віддзеркалення й думає: «Я ні за що не піду до школи з таким здоровенним прищем!». Ви втрачаєте терпіння і переходите на крик, стукаєте у двері й вимагаєте, щоб він поспішав. Він у відповідь кричить: «Боже, ти ж нічого не розумієш! Залиш мене у спокої!». Коли він нарешті виходить, то мовчить та ігнорує всі ваші зауваження. У підсумку ви запізнюєтесь на роботу й відчуваєте себе цілком розбитою, не розуміючи: «Чому моя дитина мене не слухається? Невже тепер вона завжди буде мені заперечувати?».
Читати далі...
Дуже корисні публікації, і не тільки для батьків. Так інколи не вистачає мудрої поради знавців-психологів.
ВідповістиВидалитиОчень интересные статьи! Обязательно воспользуюсь ими в свое работе! Спасибо!
ВідповістиВидалити